Komiks

Komiks mojego autorstwa.

Projekt komercyjny.

Tymczasowa strona projektu mojego komiksu, w późniejszym terminie wstawię tutaj odpowiednie, wstępne informacje o projekcie, w zasadzie to kilka znich już napisałem. Widoczna grafika nie ma związku z projektem.

Mam pomysły na kilka komiksów, na kilka serii które są skierowane dla starszych i młodszych czytelników, ale na pierwszy projekt wybiorę coś poważniejszego i uniwersalnego. Komiks będzie rozgrywał się w naszym świecie za powiedzmy kilkadziesiąt lat, będzie akcja, elementy sci-fi, być może fantasy, sprawy o których będzie traktował, będą jak najbardziej realne i poważne, powiedzmy sobie szczerze będzie to lekka dystopia, na pewno jego fabuła zainteresuje większość z was. Komiks narysuję w moim stylu takim jak na załączonej grafice czyli realistycznie ale też nie do przesady bo na to nie ma czasu, bardziej będzie przypominał komiksy ze wschodu niż zachodu, cieniowanie samą czernią bez dużej ilości kreskowania tak jakby w stylu Franka Millera chociaż on to zbytnio upraszcza a ja jednak lubię dodać trochę kresek i detali, na pewno będzie czarno biały, ale będzie też kilka początkowych stron w kolorze jak to stosują w mandze, na pewno w kolorze będzie też okładka. Sam komiks na tym nie ucierpi bo z zasady świat dystopijny nie dysponuję dużą ilością barw. Będę rysował na komputerze bo to mi pozwoli zaoszczędzić na czasie, nie będzie on wyglądał tak super jak rysowany tradycyjnie, ale też powiedzmy sobie szczerze, że efekt rysowania na komputerze nie jest taki zły, większość artystów już z tego korzysta. Historię planuje zamknąć w jednym albumie, kilkuset stronicowym ale to wyjdzie w praniu, bo jeżeli efekt przerośnie oczekiwania to zostawię miejsce na kontynuację bo temat który poruszę to temat rzeka, stworzę cały świat w którym będzie miejsce na wiele wątków. Mam problem z formatem, zupełnie nie wiem w jakim formacie go narysować, A4, A5, A6? Pewnie z czasem do tego dojdę. Na razie jestem na etapie preprodukcji i rozpiski pomysłów w notatniku.

Kiedy komiks zostanie ukończony od daty rozpoczęcia rysowania a nie od daty tego wpisu? Zakładając, że jedną stronę, lub dwie strony dziennie będę rysował to potrwa to z rok, nie wiem czy to długo na kilkuset stronicowy album? Powienienem taki album narysować szybciej? Jak widać jest wiele spraw do których muszę jeszcze dojść przed przystąpieniem do rysowania.

Mój drugi projekt który będę prowadził równolegle do tego to będzie gra komputerowa osadzona w świecie z tego właśnie komiksu ale z pobocznym wątkiem fabularnym, nie z tym głównym. Szczegóły na temat gry w innym wpisie.

Dodaj komentarz