O mnie

Witam Cię na mojej oficjalnej stronie na której prezentuje wykonane przeze mnie prace artystyczne już od ponad 15 lat. Shox.

All Rights reserved. Copyright © 2000 – Dzień dzisiejszy. SHOX.

Sztuki wizualne którymi się zajmuję to rysunek tradycyjny, rysunki, szkice, ołówkiem, długopisem, cienkopisem, stalówką. Rysunek cyfrowy, rysunki, szkice, grafika komputerowa 2D, wektorowa, line art, pixel art. Malarstwo tradycyjne, olejne, akrylowe, obrazy na sprzedaż do salonu, sypialni, kuchni itp. Malarstwo cyfrowe. Produkcja muzyki, komponowanie, podkłady muzyczne i dźwiękowe.

W mniejszości zajmuje się modelowaniem grafiki 3D na potrzeby artystyczne, projektowaniem grafiki komputerowej 2D dla DTP, współpracą przy produkcji gier, fotografią i filmowaniem różnego typu.

Tematyką moich prac jest nasze życie, ludzie, problemy które ich spotykają i z którymi muszą sobie radzić, emocje które ich tłamszą bądź napędzają, fantastyka za którą tęsknią, sci-fi które potrafi być brutalną i bezduszną technologią, horror, dramat, różnego rodzaju historie, czasem błahe, a czasem poruszające bardzo trudne, psychologiczne tematy. W przypadku malarstwa dochodzi jeszcze abstrakcja i surrealizm, style w których można umieścić wszystko i nic. Tematów które warto poruszyć w pracy artystycznej jest naprawdę wiele, kwestia wyboru, trudnego. Można też nie angażować się w żaden i nie traktować działalności artystycznej jako medium do rozstrzygania problemów świata i po prostu tworzyć coś, co ładnie wygląda, to też jest sztuką. Rysuję głównie postacie, ludzi, portrety, akty, w tym się specjalizuję. Rzeczy martwe, architektura, technika, natura schodzi na drugi lub dalszy plan w moich pracach.

Wszystkie prace/projekty dostępne na stronie wykonane są przeze mnie w całości od podstaw, chyba, że zaznaczę inaczej i wskażę autorów/współautorów dzieła. Prace nie mogą być wykorzystywane nigdzie bez mojej zgody z jednym wyjątkiem (To dotyczy moich prac i projektów, nie poradników publikowanych na YouTube), zezwalam na umieszczanie prac oraz części tekstów w formie cytatu przez dziennikarzy w mediach, na portalach, blogach itp. Możesz napisać o mojej pracy, pokazać rysunek, część tekstu, podpisując kto jest autorem i umieszczając link do strony shox.pl.

Prace które umieszczam na YouTube mogą być dowolnie umieszczane na innych stronach w formie udostępnij film, nie mogą być ściągane na dysk i wrzucane na inne kanały. Dla przykładu, gdy opublikuje paczkę z postaciami pod grę komputerową z gatunku fantasy to logiczne jest, że nie możesz użyć moich postaci w swoim projekcie bez mojej zgody, itd. Jeżeli zależy ci na wykorzystaniu którejkolwiek z prac zaprezentowanych na tej stronie w formie oryginalnej lub zmodyfikowanej proszę o kontakt przez formularz kontaktowy znajdujący się w zakładce kontakt.

Więcej na:

https://youtube.com/shoxart
https://instagram.com/shoxart
https://twitter.com/shoxart
https://artstation.com/shox
https://soundcloud.com/shoxmusic

Rysunek tradycyjny, rysunki, szkice, ołówkiem, długopisem, cienkopisem, stalówką.

Ołówkiem posługuje się tylko wtedy gdy szkicuję, staram się nie robić większych rysunków ołówkiem bo to strata czasu, ale rozumiem, że niekiedy dla uzyskania konkretnego efektu trzeba go użyć. Rysunek właściwy wykonuję długopisem żelowym w rozmiarze 0.5 i 0.7 (PILOT, PENTEL), niekiedy zwykłym długopisem wspomnianych producentów. Korzystam też z klasycznych stalówek, głównie piórka i chińskiego (No name) bądź indyjskiego (Talens) czarnego tuszu, niekiedy kolorowych tuszy rysunkowych (Koh-I-Noor) oraz z cienkopisów kreślarskich (RYSTOR), głównie w rozmiarze 0.3 pasującycym do kartki rozmiaru od małej do A3. To są moje trzy główne narzędzia do rysowania, długopis żelowy, stalówka piórko i cienkopis kreślarski, do tego jeszcze pędzle do nakładania tuszyefekty możecie zobaczyć na stronie i na moim profilu na instagramie gdzie umieszczam szkice. W przypadku używania tuszu i farb do zestawu narzędzi dochodzą jeszcze pędzle oraz brush pen/water pen. Zdarza mi się używać promarkerów do kolorowania ale to zbyt droga opcja więc jej nie stosuję. Szkicuję w małych szkicownikach, poważniejsze prace powstają już na papierze o większym formacie, A4, A3, głównie tańszym papierze z bloku technicznego o dużej gramaturze która sprawdza się w moich zastosowaniach, z wykluczeniem użycia wody, tutaj trzeba już użyć odpowiednich papierów do farb wodnych.

Rysunek cyfrowy, rysunki, szkice, grafika komputerowa 2D, wektorowa, line art, pixel art.

Powstaje u mnie na komputerze z podłączonym do niego tanim tabletem graficznym (XP-PEN), wcześniej korzystałem z Wacoma ale teraz nie widzę sensu by 3-krotnie przepłacać. Korzystam też z taniego lub darmowego oprogramowania. Komputera w rysunku używam na wielu płaszczyznach, szkicuję, rysuję, nakładam tusz (cyfrowy;)), cieniuje, koloruję, niekiedy maluję. Komputera używam także na codzień w pracach przy projektowaniu grafiki komputerowej.

Malarstwo tradycyjne, olejne, akrylowe, obrazy na sprzedaż do salonu, sypialni, kuchni itp.

Malarstwo tradycyjne powstaje u mnie na płótnie lub desce. Akwarele na papierze ale nie traktuje tego jak malarstwo a bardziej kolorowany rysunek. Moje obrazy przedstawiają abstrakcję, surrealizm, realizm, fantastykę, ludzi, portrety, bardziej elementy żywe aniżeli technikę czy martwą naturę.

Już niedługo zamierzam namalować kilka obrazów średniego i dużego formatu olejem lub akrylami na sprzedaż. Będą to obrazy oryginalne, nie kopie innych artystów. Na początek namaluje kilka poważniejszych abstrakcji, surrealizmów i kilka realistycznych, klasycznych motywów. Zobaczę co się będzie sprzedawało i podejmę decyzję co malować dalej. W związku z tym zapraszam do śledzenia oferty w zakładce Obrazy na sprzedaż.

Malarstwo cyfrowe. Digital painting.

Malarstwo cyfrowe wykonuje przy pomocy komputera i tabletu graficznego. Prace powstają na potrzebny concept artu, szkicy, ilustracji i różnych projektów.

Produkcja muzyki, komponowanie, podkłady muzyczne i dźwiękowe.

Piszę muzykę oryginalną w kilku gatunkach (Klasyczna instrumentalna z fortepianem, organami, skrzypcami i innymi instrumentami, elektroniczna trance oraz dance z syntezatorami, rock i metal z partiami gitarowymi, także jazz i kilka innych gatunków z wykluczeniem Hip Hopu) do moich projektów, gier komputerowych, animacji, filmów, innych projektów artystycznych.

Z instrumentów muzycznych gram na fortepianie i syntezatorze oraz śpiewam, trudniej sobie radzę z gitarą ale do prostych akordów w stylu The Beatles moje umiejętności gry na niej wystarczą.

W mniejszości zajmuje się modelowaniem grafiki 3D na potrzeby artystyczne, projektowaniem grafiki komputerowej 2D dla DTP, współpracą przy produkcji gier, fotografią i filmowaniem różnego typu.

All Rights reserved. Copyright © 2000 – Dzień dzisiejszy. SHOX.