Nazywam się Shox a ty znajdujesz się na mojej oficjalnej stronie na której głównie prezentuję swoje prace artystyczne. Na stronie znajduje się także blog na którym publikuję różne wpisy, od krótkich felietonów na różne tematy, przez poradniki aż po testy urządzeń związanych z działalnością audio-wizualną.

Wszystkie prace/projekty dostępne na stronie wykonane są przeze mnie w całości od podstaw, chyba, że zaznaczę inaczej i wskaże autorów/współautorów. Prace nie mogą być wykorzystywane nigdzie bez mojej zgody. Dla przykładu, gdy opublikuje paczkę z postaciami pod grę komputerową z gatunku fantasy to logiczne jest, że nie możesz użyć moich postaci w swoim projekcie bez mojej zgody, itd. Jeżeli zależy ci na wykorzystaniu którejkolwiek z prac zaprezentowanych na tej stronie w formie oryginalnej lub z modyfikacjami proszę o kontakt przez formularz kontaktowy znajdujący się w zakładce kontakt.

Tym się zajmuję:

Poniżej lista moich głównych pasji i zainteresowań, są to gałęzie sztuki plastycznej i muzycznej na które kładę główny nacisk i w miarę możliwości stale rozwijam. Tematyka moich prac jest różna i może się z czasem zmienić, szkice, rysunek i malarstwo w stylu klasycznym przedstawiające ludzi, emocje, symbolikę. Surrealizm, fantasy z naciskiem na fantasy klasyczne, horror, sci-fi, portret. Concept art. Tematów trochę jest. Korzystam z różnych technik, jednak preferuję media tradycyjne jak długopis, stalówki, tusz, pędzle nad cyfrowe jak tablet ale z tym też jest różnie i zależy od projektu, temat rzeka w który nie warto wchodzić bo można się zmoczyć.

Rysowanie tradycyjne i cyfrowe, szkice, ilustracje, komiksy, plakaty, okładki. Tradycyjne w szkicownikach, na papierze, niekiedy murale na ścianie, głównie tuszem, długopisami żelowymi i pisakami kreślarskimi, węglem, rzadziej ołówkiem, kredkami czy pastelami. Rysunków nie koloruje zbyt często ze względu na wysokie koszta ale jeżeli już to akwarelą lub markerami., w ostateczności można nałożyć kolor na komputerze. Cyfrowo rysuje głównie w Photoshopie, lub Gimpie, Kricie jeżeli chodzi o rysunek rastrowy, a w Illustratorze jeżeli chodzi o prace wektorowe. W tym wypadku staram się robić pracę w kolorze. Jeżeli chodzi o styl to wypracowuje kilka swoich odmian ale rysuję swobodnie klasycznie, realistycznie, oraz w stylach komiksowych, także w stylu manga.

Malowanie tradycyjne. Tutaj wszystko zależy od czasu i funduszy na farby w związku z czym rzadko maluje olejem, głównie akryl, akwarela. W planach mam przerzucenie się całkowite na malarstwo wielkoformatowe o tematyce fantastyka, surrealizm, abstrakcja.

Digital painting, malowanie cyfrowe. Maluję przy użyciu tabletu Wacom w programach do grafiki rastrowej, np. Photoshop, Krita, Gimp.

Komponowanie muzyki, pisanie tekstów do piosenek, gra na instrumencie klawiszowym. Aktualnie mam przerwę w muzyce z powodu braku sprzętu i środków na produkcję utworów. Czasem coś napiszę. Gdy znajdę środki wracam na stałe do tej działalności i będę pisał rock/hard rock, heavy/power/symphonic metal i muzykę instrumentalną, klasyczną, techno czy podkład pod film.

Shox – Journey

Filmowanie. Głównie filmy pod muzykę, teledyski, wideoklipy, reportaże filmowe, filmy dokumentalne, docelowo filmy fabularne. Planuję kłaść coraz większy nacisk na filmowanie tak aby było one jedną z moich głównych działalności.

Fotografia. Wycofałem się całkowicie z robienia zdjęć z pominięciem artystycznej fotografii aktu oraz przypadkowymi fotoreportażami.

Blogowanie. Pisałem już o wszystkim ale teraz na mojej prywatnej stronie będę pisał już tylko o sprawach związanych z moją działalnością, będą to zatem tematy w większości związane ze sztuką, tworzeniem, rysowaniem, malowaniem, robieniem muzyki czy filmów. Na blogu na pewno pojawią się testy aparatów cyfrowych i kamer, czasem obiektywów, oraz akcesoriów takich jak statywy, stabilizatory, gimbale. Testy instrumentów klawiszowych, syntezatorów, pianin, klawiatur sterujących midi, sprzętu studyjnego, także gitar oraz innych instrumentów które wpadną mi w rękę. Od czasu do czasu napiszę poradnik/tutorial na temat rysowania, malowania, kręcenia filmów czy produkcji muzyki. Na blogu na pewno pojawią się też inne tematy, zawsze też możecie podrzucić jakiś na moją skrzynkę pocztową a ja być może o nim napiszę.

Podsumowanie. Na razie to tyle, a jeżeli o czymś tutaj nie napisałem to na 99% się tym nie zajmuję. Pozdrawiam.