Cześć, tu Shox, a Ty znajdujesz się na mojej oficjalnej stronie na której głównie prezentuję swoje prace artystyczne.

Wszystkie prace/projekty dostępne na stronie wykonane są przeze mnie w całości od podstaw, chyba, że zaznaczę inaczej i wskaże autorów/współautorów. Prace nie mogą być wykorzystywane nigdzie bez mojej zgody. Dla przykładu, gdy opublikuje paczkę z postaciami pod grę komputerową z gatunku fantasy to logiczne jest, że nie możesz użyć moich postaci w swoim projekcie bez mojej zgody, itd. Jeżeli zależy ci na wykorzystaniu którejkolwiek z prac zaprezentowanych na tej stronie w formie oryginalnej lub z modyfikacjami proszę o kontakt przez formularz kontaktowy znajdujący się w zakładce kontakt.

Tym się zajmuję:

Poniżej lista moich głównych pasji i zainteresowań, są to gałęzie sztuki plastycznej i muzycznej na które kładę główny nacisk i w miarę możliwości stale rozwijam. Tematyka moich prac jest różna i może się z czasem zmienić, szkice, rysunek i malarstwo w stylu klasycznym przedstawiające ludzi, emocje, symbolikę. Surrealizm, fantasy z naciskiem na fantasy klasyczne, horror, sci-fi, portret. Concept art. Tematów trochę jest. Korzystam z różnych technik, jednak preferuję media tradycyjne jak długopis, stalówki, tusz, pędzle nad cyfrowe jak tablet ale z tym też jest różnie i ostatecznie zależy od projektu i oczekiwań co do efektu końcowego.

Rysowanie tradycyjne i cyfrowe postaci, rzadziej architektury, techniki, od szkiców po pełne ilustracje, plakaty, okładki, materiały promocyjne, komiksy, concept art, gamedev, nadruki na odzież, projekt tatuażu… Rysuję tradycyjne w szkicownikach, na papierze na małym i dużym formacie, niekiedy murale na ścianie, głównie czarnym tuszem, długopisami żelowymi i pisakami kreślarskimi, węglem, ołówkiem, kredkami, kolor nakładam akwarelami, tuszem lub markerami. W rysunku cyfrowym rastrowym i wektorowym korzystam z darmowych programów GIMP, Krita oraz płatnych Photoshop, Illustrator. Jeżeli chodzi o styl to wypracowuje kilka swoich odmian, dużo zależy od projektu ale rysuję swobodnie klasycznie, realistycznie, oraz w stylach komiksowych, także w stylu manga.

Malowanie tradycyjne. Tutaj wszystko zależy od czasu i funduszy na farby w związku z czym rzadko maluje olejem, głównie akryl, akwarela. W planach mam przerzucenie się całkowite na malarstwo wielkoformatowe o tematyce fantastyka, surrealizm, abstrakcja, czasem portret, akt malowane olejem, akrylem albo aerografem.

Digital painting, malowanie cyfrowe. Maluję przy użyciu tabletu różnych marek w programach do grafiki rastrowej różnych producentów, tutaj mogę polecić darmowy program GIMP i Krita oraz płatny Photoshop.

Komponowanie muzyki, pisanie tekstów do piosenek, gra na instrumencie klawiszowym. Aktualnie mam przerwę w muzyce z powodu braku sprzętu i środków na produkcję utworów. Czasem coś napiszę. Gdy znajdę środki wracam na stałe do tej działalności i będę pisał rock/hard rock, heavy/power/symphonic metal i muzykę instrumentalną, klasyczną, techno trance czy podkład pod film lub grę komputerową.

Shox – Journey

Filmowanie. Głównie filmy pod muzykę, teledyski, wideoklipy, reportaże filmowe, filmy dokumentalne, docelowo filmy fabularne, raczej krótkometrażowe.

Fotografia. Wycofałem się całkowicie z robienia zdjęć z pominięciem artystycznej fotografii aktu oraz przypadkowymi sesjami zdjęciowymi na szczególną prośbę.

GAMEDEV. Mogę zająć się projektami w branży gier komputerowych. Art Director, Concept Art, Graphic Designer 2D, Music Composer. Jestem w stanie zaprojektować całą część wizualną gry od początku do końca i przeprowadzić jej wdrożenie pod własnym kierownictwem. Mogę zająć się samym Concept Artem albo wykonać grafiki tła lub postaci, zaprojektować HUD. Mogę też napisać muzykę do gry. Mogę zająć się czymś związanym z grafiką 2D lub muzyką ale i nie tylko, jestem w stanie wymyślić grę, jej mechanikę i fabułę ale fachowo Game Designem się nie zajmuję ani też nie mam czasu na pisaniu scenariuszy, to tylko ogólnie, konceptualnie.

Blogowanie. Na mojej prywatnej stronie będę pisał tylko o sprawach związanych z moją działalnością, będą to zatem tematy w większości związane ze sztuką, tworzeniem, rysowaniem, malowaniem, robieniem muzyki czy filmów.

Podsumowanie. Na razie to tyle, a jeżeli o czymś tutaj oraz w zakładce usługi nie napisałem to na 99% się tym nie zajmuję. Pozdrawiam.