Nazywam się Shox a ty znajdujesz się na mojej stronie gdzie prezentuje swoje prace artystyczne.

Wszystkie dostępne na stronie prace artystyczne wykonane są przeze mnie w całości od podstaw, chyba, że zaznaczę inaczej i wskażę autorów/współautorów. Prace nie mogą być wykorzystywane nigdzie bez mojej zgody. Dla przykładu, gdy opublikuje paczkę z postaciami pod grę komputerową z gatunku fantasy to logiczne jest, że nie możesz użyć moich postaci w swoim projekcie bez mojej zgody, itd. Jeżeli zależy ci na wykorzystaniu którejkolwiek z prac proszę o kontakt przez formularz znajdujący się w zakładce kontakt.

Co mogę dla Ciebie zrobić?

Jeżeli już tu jesteś i podobają ci się moje pracy i zastanawiasz się co mógłbym dla ciebie zrobić to przedstawiam kilka zasad na jakiś współpracuję. Dopuszczam możliwość wykonania odpłatnie usługi (projekty komercyjne), a w szczególnych przypadkach bezpłatnie dla projektów niekomercyjnych. O tym czy będę chciał współpracować decyduję ja sam. Pieniądze dla mnie się nie liczą i nie zamierzam poświęcać swojego czasu i pomysłów na projekty bez żadnej przyszłości. Możesz to zrozumieć tak: Posiadasz pomysł na grę RPG i potrzebujesz projektu postaci, bestiariusza, tudzież świata ale twoja gra ma znikomy budżet, jest robiona przed kilka przypadkowych osób i trafi może do 1000 graczy po czym jej żywot się zakończy. Więc w takim wypadku ja nie będę poświęcał swoich cennych pomysłów na to aby przepadły one gdzieś w piekielnej otchłani sklepu google play. Jeżeli twój projekt rokuje na coś lepszego to wtedy możemy rozmawiać. To jest taki przykład aby nie pisały do mnie osoby bez ambicji, budżetu, umiejętności na odpowiednim poziomie. 20 lat już miałem, dawno temu…

Przejdę do rzeczy i napiszę mniej więcej co mógłbym przykładowo dla ciebie zrobić. Jeżeli chodzi o projektowanie to tak, projekt świata, postaci, urządzeń, zarys fabuły, ale bez konkretnego scenariusz i dialogów, taki concept art pod gamedev, film, animacje ale bez ostatecznego modelowania grafiki w 2D czy 3D na potrzebę projektu, na to nie mam czasu ani ochoty, tylko szkice na papierze. Dalej jeżeli chodzi o rysowanie to mogę narysować komiks, ilustrację do książki lub czasopisma, okładkę na płytę muzyczną. W przypadku malowania to większy format, fantastyka, abstrakcja. Być może mural w ciekawym miejscu ale tutaj raczej tylko projekt niż machanie pędzlem po ścianie. Jeszcze odnośnie malowania cyfrowego (Digital Painting) to pod druk, okładki, ilustracje, concept art do gier itp identycznie jak w przypadku rysowania. W przypadku malowania nie robię tego fotorealistycznie, szkoda mi czasu na siedzenie przy jednej pracy tygodniami.

Przejdę teraz do muzyki. Na chwilę obecną mogę napisać tylko tekst, nie komponuje dla nikogo bo nie mam sprzętu, no chyba, że ktoś mi zagwarantuje studio do dyspozycji.

Na zakończenie może jeszcze napiszę, że chętnie bym gdzieś wszedł w ambitny projekt filmowy, może być krótkometrażowy i tyle. W związku z powyższym możesz do mnie napisać, na inne tematy raczej nie odpowiadam ze względu na brak czas ale za wiadomości wszystkim z góry dziękuję.

Tym się zajmuję:

Poniżej lista moich głównych pasji i zainteresowań, są to gałęzie sztuki plastycznej i muzycznej na które kładę główny nacisk i stale rozwijam gdy mam na to czas i ochotę. Tematyka moich prac jest różna, od klasyki po fantastykę, niekiedy portret, pejzaż, martwa natura ale głównie jestem twórcą i nie interesuje mnie odtwórstwo dlatego też dobrze się czuje w czymś nowym, od podstaw, bez powielania schematów. W przyszłości być może zacznę tworzyć fabułę i rysować komiksy oraz malować obrazy wielkoformatowe jeżeli chodzi o plastykę.

Rysowanie tradycyjne i cyfrowe. Tradycyjne w szkicownikach, na papierze, niekiedy murale na ścianie, głównie tuszem, długopisami żelowymi i pisakami kreślarskimi, węglem, rzadziej ołówkiem, kredkami czy pastelami. Rysunków nie koloruje zbyt często ze względu na wysokie koszta ale jeżeli już to akwarelą lub markerami., w ostateczności można nałożyć kolor na komputerze. Cyfrowo rysuje głównie w Photoshopie, lub Gimpie, Kricie jeżeli chodzi o rysunek rastrowy, a w Illustratorze jeżeli chodzi o prace wektorowe. W tym wypadku staram się robić pracę w kolorze. Jeżeli chodzi o styl to wypracowuje kilka swoich odmian ale rysuję swobodnie klasycznie, realistycznie, oraz w stylach komiksowych, także w stylu manga.

Malowanie tradycyjne. Tutaj wszystko zależy od czasu i funduszy na farby w związku z czym rzadko maluje olejem, głównie akryl, akwarela. W planach mam przerzucenie się całkowite na malarstwo wielkoformatowe o tematyce fantastyka, surrealizm, abstrakcja.

Digital painting. Cyfrowo maluje przy użyciu tabletu w programach do grafiki rastrowej, np. Photoshop, lub Krita czy Gimp.

Komponowanie muzyki, pisanie tekstów do piosenek, gra na instrumencie klawiszowym. Aktualnie mam przerwę w muzyce z powodu braku sprzętu i środków na produkcję utworów. Czasem coś napiszę. Gdy znajdę środki wracam na stałe do tej działalności i będę pisał rock/hard rock, heavy/power/symphonic metal i muzykę instrumentalną, klasyczną, techno czy podkład pod film.

Shox – Journey

A tym się już nie zajmuję:

Tutaj znajduje się lista rzeczy którymi zajmowałem się w przeszłości długie lata i znam się na tym bardzo dobrze, ale w końcu stwierdziłem, że czas to zakończyć z różnych względów, więc zupełnie bez żalu pozostawiam to za sobą. Poniższymi gałęziami sztuki zajmuje się już tylko na własne potrzeby. X oznacza porzucenie tematu na dobre.

Grafika komputerowa 2D, 3D, użytkowa, DTP, projektowanie stron wwww na WordPressie, Joomli, HTML, plakaty, ulotki, wizytówki, logo, gazetki, składy itp.

Fotografia. Zdjęcia robię już tylko na własny użytek lub na prośbę znajomych. Ewentualnie na prośbę ładnej dziewczyny która by chciała abym jej wykonał akt.

Filmowanie. Dopuszczam możliwość współpracy przy produkcji filmu fabularnego, wideoklipu lub reportażu w zakresie reżyserii, zdjęć, storyboardu, fabuły.

Animacje. Niekiedy ktoś mnie pyta o to więc odpowiadam, że nigdy nie zajmowałem się animowaniem, animacjami 2D, 3D. To mnie nigdy nie pasjonowało i dzięki Bogu, bo to katorżnicza robota. Szacunek dla moich idoli animatorów z Japonii za dostarczanie nam dobrej jakości Anime w tak zawrotnym tempie!

Pisanie tekstów, artykułów, poradników na blogi i portale internetowe. Aktualnie nie piszę, ale co jakiś czas do tego wracam. Niewykluczone, że od czasu do czasu będę publikował coś na tej stronie.

Poezja, krótkie opowiadania, nowele, wiersze. Dawno już nic nie napisałem i raczej do tego nie wrócę.