Witam Cię na mojej stronie internetowej na której już od 2005 roku prezentuje wykonane przeze mnie prace artystyczne z zakresu sztuk wizualnych i muzyki.

Szczegółowo zajmuję się rysunkiem tradycyjnym ołówkiem, długopisem żelowym, cienkopisem kreślarskim, stalówką maczaną w tuszu. Malarstwem tuszem, akwarelą i akrylowym, w przyszłości być może olejnym i aerografem. Rysowaniem i malowaniem cyfrowym na komputerze oraz produkcją, kompozycją i wykonywaniem muzyki.

W mniejszym stopniu zajmowałem się lub nadal zajmuje się modelowaniem 3D, fotografią, filmowaniem i pisaniem.

Tematyką moich prac są ludzie i postacie żyjące w świecie rzeczywistym włącznie ze wszystkimi problemami które ich dotyczą oraz te ze światów nierzeczywistych, fantasy, mitologie, etc. W związku z tym rysuje i maluje głównie postacie, w mniejszym stopniu pejzaże, martwą naturę czy technikę. Od początku do końca stawiam na unikalność dzieła i tworzę wszystko z głowy, ewentualne podobieństwa są niezamierzone ale wiadomo, że ich nie da się uniknąć w żadnej pracy. W muzyce stawiam na dobrą i oryginalną melodię i ważny tekst z przesłaniem.

Rysunek tradycyjny, rysunki, szkice, ołówkiem, długopisem, cienkopisem, stalówką.

Ołówkiem posługuje się tylko wtedy gdy szkicuję, staram się nie robić większych rysunków ołówkiem bo to strata czasu, ale rozumiem, że niekiedy dla uzyskania konkretnego efektu trzeba go użyć. Rysunek właściwy wykonuję długopisem żelowym w rozmiarze 0.5 i 0.7 (PILOT, PENTEL), niekiedy zwykłym długopisem wspomnianych producentów. Korzystam też z klasycznych stalówek, głównie piórka i chińskiego (No name) bądź indyjskiego (Talens) czarnego tuszu, niekiedy kolorowych tuszy rysunkowych (Koh-I-Noor) oraz z cienkopisów kreślarskich (RYSTOR), głównie w rozmiarze 0.3 pasującycym do kartki rozmiaru od małej do A3. To są moje trzy główne narzędzia do rysowania, długopis żelowy, stalówka piórko i cienkopis kreślarski, do tego jeszcze pędzle do nakładania tuszyefekty możecie zobaczyć na stronie i na moim profilu na instagramie gdzie umieszczam szkice. W przypadku używania tuszu i farb do zestawu narzędzi dochodzą jeszcze pędzle oraz brush pen/water pen. Zdarza mi się używać promarkerów do kolorowania ale to zbyt droga opcja więc jej nie stosuję. Szkicuję w małych szkicownikach, poważniejsze prace powstają już na papierze o większym formacie, A4, A3, głównie tańszym papierze z bloku technicznego o dużej gramaturze która sprawdza się w moich zastosowaniach, z wykluczeniem użycia wody, tutaj trzeba już użyć odpowiednich papierów do farb wodnych.

Rysunek cyfrowy, rysunki, szkice, grafika komputerowa 2D, wektorowa, line art, pixel art.

Powstaje u mnie na komputerze z podłączonym do niego tanim tabletem graficznym (XP-PEN), wcześniej korzystałem z Wacoma ale teraz nie widzę sensu by 3-krotnie przepłacać. Korzystam też z taniego lub darmowego oprogramowania. Komputera w rysunku używam na wielu płaszczyznach, szkicuję, rysuję, nakładam tusz (cyfrowy;)), cieniuje, koloruję, niekiedy maluję. Komputera używam także na codzień w pracach przy projektowaniu grafiki komputerowej.

Malarstwo tradycyjne, olejne, akrylowe, obrazy na sprzedaż do salonu, sypialni, kuchni itp.

Malarstwo tradycyjne powstaje u mnie na płótnie lub desce. Akwarele na papierze ale nie traktuje tego jak malarstwo a bardziej kolorowany rysunek. Moje obrazy przedstawiają abstrakcję, surrealizm, realizm, fantastykę, ludzi, portrety, bardziej elementy żywe aniżeli technikę czy martwą naturę.

Już niedługo zamierzam namalować kilka obrazów średniego i dużego formatu olejem lub akrylami na sprzedaż. Będą to obrazy oryginalne, nie kopie innych artystów. Na początek namaluje kilka poważniejszych abstrakcji, surrealizmów i kilka realistycznych, klasycznych motywów. Zobaczę co się będzie sprzedawało i podejmę decyzję co malować dalej. W związku z tym zapraszam do śledzenia oferty w zakładce Obrazy na sprzedaż.

Malarstwo cyfrowe. Digital painting.

Malarstwo cyfrowe wykonuje przy pomocy komputera i tabletu graficznego. Prace powstają na potrzebny concept artu, szkicy, ilustracji i różnych projektów.

Produkcja muzyki, komponowanie, podkłady muzyczne i dźwiękowe.

Piszę muzykę oryginalną w kilku gatunkach (Klasyczna instrumentalna z fortepianem, organami, skrzypcami i innymi instrumentami, elektroniczna trance oraz dance z syntezatorami, rock i metal z partiami gitarowymi, także jazz i kilka innych gatunków z wykluczeniem Hip Hopu) do moich projektów, gier komputerowych, animacji, filmów, innych projektów artystycznych.

Z instrumentów muzycznych gram na fortepianie i syntezatorze oraz śpiewam, trudniej sobie radzę z gitarą ale do prostych akordów w stylu The Beatles moje umiejętności gry na niej wystarczą.

SHOX – Artysta wizualny & muzyk